Так склалася моя доля, що все своє життя я пов’язала роботою з дітьми
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/pedagog_3.jpeg)
За освітою я педагог, вчитель початкових класів. І коли в минулому році Міріам з Боасом запросили мене на роботу в Дім Друзів, моїм першим питанням було, а що це за робота. І у відповідь я почула, що треба працювати з дітьми. Я відразу згодилася, бо ця робота мені знайома.
Скажу відверто, що з дітьми працювати не завжди легко. Адже це діти різного віку, різних характерів, різних вподобань. Але ж як цікаво.
Дім Друзів
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/pedagog_1.jpeg)
Кожного дня це нові ігри, нові прочитані казки, відгадування загадок. А скільки нових цікавих запитань від дітей кожного дня. Все це згуртовує дітей і вони дійсно стають друзями.
Мені подобається працювати з дітьми. Кожного дня я з задоволенням іду з ними на зустріч у Дім Друзів.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/pedagog_2.jpeg)
Чи думалось мені, та й не тільки мені, а всьому українському народу, що російські загарбники прийдуть на нашу землю. Ні такої думки навіть не з’являлось.
Це війна
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/war_1.jpeg)
Ранок 24 лютого. Війна. Не віриться, не хочеться вірити. Та коли 1 березня, десь о 5 годині вечора по нашій центральній вулиці села Піски проїхала колона броньованої техніки в няпрямку нашого села, стало зрозуміло, що війна вже в нас. Після цього колони рухались кожного дня. Так тривало кожного дня, майже цілий місць.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/war_2.jpeg)
А в неділю 27 березня стріляли вже прицільно. Горіли будівлі. Орки стріляли, не минаючи жодного двору. Ми з сусідами бігли кудись… Переночували, а на другий день вирішили тікати з села в районний центр. Там було трохи спокійніше. Повернулися за п’ять днів, після звільнення нашого села.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/war_3.jpeg)
Ще довго, майже місяць, у вухах стояв гуркіт гусениць танків. Світла не вмикали, хоча на той час електропостачання вже відновили. Від кожного звуку проїжджаючого транспорту хотілося падати на землю.
Життя триває
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/life_goes_on.jpeg)
Минуло тривожне літо. Настала не менш тривожна осінь. На душі тривога не зникла, та життя продовжується. Дітям треба навчатись. Хто йде до школи на кілька уроків, а хто навчається дистанційно.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/life_goes_on_1.jpeg)
Кожного дня ми приймаємо дітей в “Домі Друзів” . Кожної хвилини прислухаємось до повідомлення про повітряні тривоги. Завжди готові швидко, без затримки відвести їх до укриття. Надіємось, що настане мирний час і діти зможуть спокійно гратися на свіжому повітрі.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/life_goes_on_2.jpeg)
І тепер, слухаючи новини, маємо надію на якнайшвидше визволення всієї території України. Віримо в перемогу ЗСУ.
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/life_goes_on_3.jpeg)
![](https://media1.childrensembassyua.org/2022/09/life_goes_on_4.jpeg)
Раїса Миколаївна