Дитяче Посольство header image

Чорнобиль

Найбільш руйнівна аварія всіх часів відбулася на Чорнобильській АЕС 30 років тому, але місце все ще очищається.  Людське страждання триває протягом декількох поколінь. Ми були у складі невеликої туристичної групи в одноденному турі. Наша мандрівка була схожа на переїзд в іншу країну: ліцензії та паспорти були представлені на контрольно-пропускному пункті. Масштаби лиха стали відчутними відразу, коли ми відвідали деякі села та міста-привиди Чорнобиль і Прип’ять. Кількість  евакуйованих поселень вражає- 96 на українській стороні та 92 на білоруській стороні. Там живуть дві сотні норовливих переселенців та три компанії активістів.  Їх працівники працюють двотижневими змінами. Одна з компаній веде будівництво нового покриття на АЕС, для запобігання випромінювання на найближчі сто років. Радіація все одно скрізь. Після аварії радіації було настільки багато, що ліквідатори наслідків мали можливість працювати лише протягом двох хвилин за один раз. Намагалися використовувати роботів, але електроніка була знищена радіацією.
Природа відновлюється. Ми не бачили ніяких двоголових тварин. Але мали можливість почути диких тварин, що мешкають у лісі. Густі ліси виросли в селах та містах. Такі густі, що неможливо  побачити будинки уздовж вулиці.

Текст: Ойлі Рясянен

Фото: Ханну Рясяненwebbmail-loopia-15 webbmail-loopia-13 webbmail-loopia-12 webbmail-loopia-10 webbmail-loopia-9 webbmail-loopia-8 webbmail-loopia-7 webbmail-loopia-6 webbmail-loopia-5 webbmail-loopia-4 webbmail-loopia-2 webbmail-loopia-1